Danka Braun - Historia pewnej rozwiązłości

Znacie książki Danki Braun? Ja je bardzo lubię, chociaż po okładkach pewnie nigdy bym się na nie nie zdecydowała. Są stylizowane na erotyki, a tak szczerze mówiąc ta seria nawet koło nich nie leżała ;) "Historia pewnej rozwiązłości" to już czwarty tom z serii i mam nadzieję, że tą recenzją zachęcę Was do zapoznania się z nimi.
Saga opowiada losy rodziny Orłowskich. Wydaje się, że są szczęśliwi, Robert i Renata cieszą się wnukiem. Ich syn również stara się wpasować w całą sytuację. Niestety kiedy mały Eryk zapada w śpiączkę wszystko się wali. Każdy każdego obwinia, Robert oddala się od żony, a Renata postanowiła, że nie będzie dalej tolerować jego wyskoków. Czy dojdą do porozumienia?

Powieści Danki Braun mają to do siebie, że są napisane z humorem. Autorka tak kręci słowami, że nawet z nieśmiesznych momentów wychodzi komedia. Bardzo lubię jej styl pisania. Co do głównych bohaterów. Robertowi zawsze wszystko się wybacza, wszystkie jego zdrady, potknięcia i obwinia się o nie Renatę :D Nie wiem czemu, ale na niego nie da się złościć. Jednak tym razem troszeczkę przesadził, ale na szczęście szybko się opamiętał. Renata jest bardzo obrażalska i na każdym kroku wypomina Robertowi jego błędy. W tej części jednak wisi nad nimi widmo najgorszego...

Jeżeli macie ochotę się zrelaksować przy dobrej książce to bardzo je polecam. Zapewniam, że będziecie zadowoleni. Najlepiej byłoby zacząć od pierwszego tomu, a to jest akurat czwarta część ;)

Moja ocena: 8/10

Udostępnij ten post

4 komentarze :

 1. Nie czytałam jeszcze żadnej powieści Danki Braun. Niestety chyba nie do końca moje klimaty. Ale kto wie, może kiedyś jeszcze zmienię zdanie :)

  Pozdrawiam, Poszukiwaczka Książek

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Polecam, to taka powieść obyczajowa z elementami komedii i romansu :) Idealna na poprawę humoru :)

   Usuń
 2. Nie miałam jeszcze okazji poznać jej twórczości.

  OdpowiedzUsuń
 3. Brzmi całkiem ciekawie choć to raczej nie moja tematyka :D

  OdpowiedzUsuń