Libster Blog Award

Znów otrzymałam nominację do Libster Blog Award, tym razem nominowała mnie Ambitna Czytelniczka, za co dziękuję :) Jest to wersja książkowa ;)

1. Co nakłoniło Cię do założenia bloga?
Chęć dzielenia się ze światem swoimi opiniami, czy to o kosmetykach, czy tak jak teraz o książkach. To miłe uczucie kiedy ktoś mówi, że dzięki mnie na coś się skusił :)

2. Jaki gatunek książek jest twoim ulubionym?
Z tym będzie ciężko. Czytam pawie wszystko, ale jak tak patrzę na moje półki to przeważają książki historyczne i fantastyka, więc to chyba te dwa są moimi ulubionymi gatunkami :))

3. W jakim wieku zaczęłaś/eś czytać?
W sensie, dla przyjemności? Chyba w wieku 14 lat. Ja należę, do tych osób co w szkole nawet czytanie lektur sprawiała mi przyjemność :)) Tak, pochłaniałam takie książki jak "Krzyżacy" :D 

4. Gdzie najbardziej chcesz pojechać?
Hiszpania, a dokładniej Barcelona <3 To moje marzenie :)

5. W ilu językach mówisz?
No i tu mamy problem. Ekhem... uwaga, zaczynam wymieniać ;) : angielski, rosyjski, niemiecki, łacina, greka (starożytna) - tych języków się uczyłam, mogę napisać, że z przymusu w szkole i na studiach. Uczę się też tak sama dla siebie, dzięki różnym aplikacjom, książkom: hiszpańskiego, szwedzkiego i tureckiego. Mam jeszcze chrapkę na inne, np. francuski, czy włoski :) Tak jestem językowym frekersem :D Podsumowując, to w mowie jestem najbardziej pewna jedynie w angielskim, rosyjskim i hiszpańskim, reszta to raczej rozumienie i elementarne słownictwo.

6. Czy potrafisz policzyć ile książek przeczytałeś/aś w przeciągu 3 lat? Jeśli tak, to ile?
Oczywiście, dzięki takiej fajnej stronce jak lubimyczytac.pl :) Wyszło mi do tej pory 313, a rok się jeszcze nie skończył, więc liczba ta się jeszcze zwiększy :)

7. Wolisz cieńsze książki (ok. 300 stron), czy grubsze (ok. 600 stron)?
To zależy. Jak chcę przeczytać coś tak na szybko to wybieram cieńsze, ale jestem bardziej zwolenniczką dłuższych, uwielbiam grubaski :D Nawet kiedy kupuję książki staram się nie zniżać do mniej niż 400 stron. Wolę wydać te 20 parę złotych na grubszą książkę, niż tyle samo na cieńszą. Te cieńsze wypożyczam zazwyczaj z biblioteki ;)

8. Czy jest książka, która w jakiś sposób wpłynęła na twoje życie?
Z filmami byłby tu mniejszy problem, bo na poczekaniu mogłabym wymienić kilka, ale książki nie bardzo. Nie czytam poradników, a jak nawet mi się zdarzy to nie przywiązuję do nich aż takiej wagi. A normalne powieści nie wpływają na moje życie. Niektóre są dla mnie ważne, które siedzą w szufladkach mojego umysłu i które często wspominam, nawet po latach znam z nich drobne szczegóły, ale to jest inny rodzaj ważności.

9. Czy czytałaś kiedyś książkę ze względu na okładkę?
Oczywiście, zdarza mi się to w większości przypadków, dlatego nie będę wymieniać tytułów. Najpierw zwracam uwagę na okładkę, dopiero potem na opis :)

10. Czy potrafisz czytać w jakimś obcym języku?
Tak, zdarzało mi się coś przeczytać po angielsku, mam zamiar czytać w tym języku więcej. I po rosyjsku, były to bajki, trochę trwało zanim je przeczytałam, ale znalazłabym tylko garstkę słów, których nie rozumiałam :)

11. Na co najczęściej zwracasz uwagę w książce?
Na język, na długość akapitów, opisów,... na prawie wszystko :) Z językiem ciężko jest jeżeli jest to tłumaczenie. Zazwyczaj to interpretacja tłumacza niż język autora, więc wtedy oceniam język tłumacza ;)

Nie nominuję nikogo, ale zachęcam do pisania swoich odpowiedzi na te pytania w komentarzach. Może być nawet jedno wybrane, jeśli Wam się spodoba ;)

Udostępnij ten post

14 komentarzy :

 1. Milo było Cię bliżej poznać :)

  OdpowiedzUsuń
 2. LBA... fajne pytania i fajne odpowiedzi ;)Ja mam zawsze problem, żeby odpowiedzieć na pytania, dziś robiłą LBA dwa w jednym i jak zwykle poszło mi tragicznie, ale co tam.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dzięki :) To akurat szybko mi poszło, ale też zazwyczaj ciężko mi z nimi idzie :)

   Usuń
 3. Może i historię bym lubiła, gdybym miała fajnego nauczyciela, który potrafiłby coś przekazać...

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. No tak, wiele zależy właśnie od nauczycieli. Ja też miałam tak z kilkoma przedmiotami. Raz ich nie cierpiałam, bo nic nie rozumiałam, a po zmianie nauczyciela od razu było lepiej :)

   Usuń
 4. Języki obce są wspaniałe! ;) Mam kilka książek po niemiecku i po angielsku, ale bardzo długo zalegały na mojej półce...
  Kiedy trafiam na książki po 20 zł, to też zawsze wybieram najgrubsze. Jeszcze nigdy się nie zawiodłam.

  leseratte.blog.pl

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Przyznam, że w innych językach czyta się znacznie dłużej niż "po naszemu" ;)
   Oczywiście! Grubsze książki są zdecydowanie bardziej opłacalne :D

   Usuń
 5. mnie nigdy nie zdarzyło sie czytać książki bo okładka... zawsze musiałam przejrzeć zapoznać sie zanim zdecydowałam sie:)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ja jestem wzrokowcem :) Kiedy kupuję książkę to fakt muszę zobaczyć o czym ona jest, sprawdzić średnią na lubimyczytac i opinie. W bibliotece już tak nie jest :D Przeglądam nowości i zawsze zapamiętuję okładki, dlatego wypożyczam takie, które już wcześniej widziałam, nawet nie patrząc na opis ;)

   Usuń